top of page

Yuz Losyonu Glikolik Asitli

Kozmetik Formula

Formül Sınıfı:

Yüz Bakım Ürünleri

Formülasyon / Reçete

FAZ A

  • Deiyonize Su (% 82.65)
FAZ BFAZ C

  • Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Schercemol NGDO  (% 5)  • Methyl Glucose Sesquistearate, Glucate SS Emulsifier (% 0.25)
FAZ D


FAZ E


FAZ FHazırlanışı:


Trilon B - EDTA'yı suda çözülür. Trilon B - EDTA  tamamen çözündüğünde, karıştırma hızını 400-500 rpm'ye ayarlanır ve Carbomer  Carbopol Karbomer Ultrez 21 Polymer polimeri suya yavaşça dağıtılır. Polimer tamamen hidrate olana kadar karıştırmaya devam edilir.
Faz B deki
Gliserin Glycerin  Glucam E-20 Methyl Gluceth-20 bileşenlerini, karıştırmaya devam ederek Faz A'ya eklenir. Üniforma olduğunda, 60-65 ° C'ye ısıtmaya başlanır.
Faz C deki Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Schercemol NGDO  
PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Glucamate SSE-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Glucate SS Emulsifier Stearil Alkol Cetearyl Alcohol NAFOL 1618 H Tocopheryl Acetate, Vitamin E Acetate  bileşenlerini birleştirilir ve 60-65 ° C'ye ısıtılır. Üniforma olana kadar karıştırılır ve Faz A / Faz B karışımına eklenir. Üniforma olana kadar karıştırmaya devam edilir.
Faz D'yi
Sodyum Hidroksit Sıvı Kostik - NaOH 50% Sodium Hydroxide  eklenir. İyi bir girdap sağlamak için karıştırma hızını gerektiği gibi artırılır.
Oda sıcaklığına soğutmaya başlanır.
Karışım oda sıcaklığında veya buna yakın olduğunda, Faz E deki
Glikolik Asit Glycolic Acid eklenir. Kabın kenarlarına sıçramayı azaltmak için karıştırma hızını gerektiği gibi azaltılır.
Faz F deki
Fenoksietanol - Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, Euxyl PE 9010 Butil Glikol , Water, Acetyl Hexapeptide-37 Diffuporine bileşenlerini iyi karıştırarak tek tek eklenir.

Görünüm Beyaz, parlak losyon
pH 4.0 - 4.5
Viskozite (mPas) ** 4.000-7.000

bottom of page