top of page

Konjac

Cas No: 37220-17-0

konjac sivilceleri azaltabilir ve cildinizin sağlığını iyileştirebilir. Alerjik yanıtı azalttığı ve yara iyileşmesini iyileştirdiği düşünülmektedir.
Konjac glucomannan KGM
konjak nasıl kullanılır
Konjac'ı tavada kızartma yemeklerinde erişte olarak kullanabileceğiniz gibi unlu mamüllerde ve soslarda toz halinde kullanabilirsiniz.
Konjac glucomannan KGM
Konjac takviyeleri çevrimiçi olarak veya çoğu doğal sağlık mağazasında mevcuttur. Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Güvenilir Kaynak, diyet takviyelerini "geleneksel" gıdaları ve ilaç ürünlerini kapsayanlardan farklı bir dizi yönetmelik kapsamında düzenler.
Konjac glucomannan KGM
1994 tarihli Diyet Takviyesi Sağlık ve Eğitim Yasası (DSHEA) uyarınca, bir firma ürettiği veya dağıttığı diyet takviyelerinin güvenli olduğunu ve bunlar hakkında yapılan iddiaların yanlış olmadıklarını göstermek için yeterli kanıtlarla desteklendiğini belirlemekten sorumludur. veya yanıltıcı.

Sadece saygın üreticilerden konjac takviyeleri satın almak en iyisidir.
Konjac glucomannan KGM
Tercihen yemekten önce bol su ile konjak alın. Onaylanmış, standartlaştırılmış konjac dozu yoktur. Önerilen dozajlar, üreticiye ve konjac'ı ne için kullandığınıza göre değişir.

Üreticinin dozaj talimatlarını izlediğinizden emin olun veya tavsiye için doktorunuza veya kalifiye bir doğal sağlık uygulayıcısına başvurun.

Konjac riskleri, önlemleri ve yan etkileri
Glucomannan genellikle iyi tolere edilir. Bununla birlikte, herhangi bir yüksek lifli üründe olduğu gibi, aşağıdakiler gibi sindirim sorunlarına neden olabilir:
Konjac glucomannan KGM
şişkinlik
ishal veya gevşek dışkı
karın ağrısı
gaz
mide bulantısı
FDA'ya göre, bazı konjak şekerleri yaşlı yetişkinlerde ve çocuklarda boğulma ölümlerine neden oldu. Bu, FDA'nın konjac şekerleri için bir ithalat uyarısı vermesine neden oldu.
Konjac glucomannan KGM
Konjak şekerleri, diğer jelatin ürünler gibi ağzınızda erimeyen jelatinli bir yapıya sahiptir.
Konjac glucomannan KGM
Konjac takviyeleri yemek borunuzda veya bağırsağınızda da genişleyebilir ve tıkanıklığa neden olabilir. Aşağıdaki durumlarda risk daha yüksektir:
Konjac glucomannan KGM
konjac tabletleri al
su olmadan herhangi bir biçimde konjac alın
daha yaşlılar
yutma sorunları var
Birçok ülke, yüksek bağırsak veya boğaz tıkanıklığı insidansı nedeniyle konjak kullanımını yasaklamıştır. Çocuklar ve hamile veya emziren kişiler konjac takviyesi almamalıdır.

Aşağıdakiler gibi alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa konjac almayı bırakın ve tıbbi yardım alın:

nefes almada zorluk
kurdeşen veya döküntü
kaşınan cilt
hızlı kalp atış hızı
şişme
Konjac'ın kan şekeri seviyelerini düşürdüğü gösterilmiştir. Şeker emilimini yavaşlatabilir, bu nedenle diyabetli kişiler kan şekerlerini yakından izlemelidir. İnsülin veya diğer diyabet ilaçları kullanıyorsanız, konjac kullanmadan önce doktorunuza danışın.

bottom of page