top of page

Wanamine IPDA

CAS Number: 2855-13-2

İzoforon diamin, epoksi reçineler için çapraz bağlayıcı, poliamidler için yapı taşıdır. İzoforon diamin, epoksi kaplamalarda, epoksi yapıştırıcılarda ve epoksi kompozitlerde kullanılır. İzoforon diamin, film oluşumu sırasında neme karşı daha az hassasiyetle epoksi reçinelerin hidrofobikliğini geliştirir. İzoforon, örneğin boya ve kaplama endüstrisinde çözücü olarak kullanılır. Ayrıca izoforon diamin ve izoforon diizosiyanat türevlerini üretmek için kullanılır. İzoforon diamin, örneğin rotor kanatlarını güçlendirmek için epoksi reçine sistemleri için önemli bir sertleştirme maddesidir. İzoforon diizosiyanat, örneğin gösterge panellerinin ve diğer plastik bileşenlerin kaplanması için ışığa ve hava koşullarına dayanıklı poliüretanlar üretmek için de kullanılır. VESTAMIN® kürleme maddeleri epoksi reçine sistemleri için, zincir uzatıcı PUR sistemleri için ve poliamidler için ham madde olarak kullanılmaktadır.

VESTAMIN® serisinden alifatik diaminler, yüksek performanslı epoksi sistemler için endüstri standardı çapraz bağlayıcılardır. Epoksi kaplamalar, üstün mekanik, kimyasal ve su direnci sundukları için astar ve ara katman olarak kullanılır. Son derece dayanıklıdırlar ve çeşitli yüzeylere mükemmel yapışma özelliğine sahiptirler. Tipik uygulamalar arasında endüstriyel zemin kaplamaları, denizcilik ve antikorozif boyalar ile yüksek performanslı kompozitler yer alır.


VESTAMIN® IPD, izoforon kimyasına dayalı bir sikloalifatik diamindir. 3-aminometil-3,5,5-trimetilsikloheksilaminin iki stereo izomerinin bir karışımıdır ve hafif bir amin kokulu, renksiz, düşük viskoziteli bir sıvıdır.

Epoksi uygulamalarında 50 yıllık deneyime sahip olan VESTAMIN® IPD, epoksi endüstrisi için son teknoloji malzeme olarak kabul edilmektedir.

Uygulamalar

Endüstriyel zemin kaplamaları

kompozitler

Koruyucu kaplamalar

kubbe

Rüzgâr

Faydalar

Mükemmel mekanik özellikler

İyi sararma direnci ve UV stabilitesi

Yüksek kimyasal ve mekanik direnç

Yüksek çekme modülü ve mukavemeti

Uzun hizmet ömrü

VESTAMIN® TMD dallı bir alifatik diamindir. 2,2,4- ve 2,4,4-trimetil heksametilen diamin izomerlerinin yaklaşık olarak eşit kısımlarına sahip renksiz bir sıvıdır.

Uygulamalar

Endüstriyel zemin kaplamaları

Korozyon koruması

kompozitler

Faydalar

Olumsuz ortam koşullarında bile hızlı kürlenme

Yüksek korozyon direnci

İyi yapışma

Düşük viskoziteli

Kısa çevrim süresi

VESTAMIN® PACM, metilen dianilinin hidrojenasyonu ile üretilen bir sikloalifatik diamindir. Farklı izomerlerin bir karışımıdır ve trans, trans-PACM'nin yaklaşık %20'sini içerir.

Uygulamalar

Endüstriyel zemin kaplamaları

kompozitler

Özel poliamidler

Faydalar

Düşük karışım viskozitesi

orta reaktivite

Düşük ekzotermik davranış

Olağanüstü mekanik özellikler

Mükemmel kimyasal direnç

VESTAMIN® A 139, sikloalifatik bir diamine dayalı poliizosiyanat reçineleri için sıvı, bloke edilmiş bir çapraz bağlayıcıdır. İzosiyanat gruplarına karşı çok düşük reaktivite gösterir. Poliizosiyanat reçineleri ile çapraz bağlanma, üre yapılarının oluşumu altında izosiyanat grupları ile kendiliğinden reaksiyona giren orijinal diaminin serbest bırakılmasıyla nemin etkisi altında gerçekleşir.

Uygulamalar

Nemle kürleşen boya

Faydalar

Hızlanma etkisi

0212 924 18 58

bottom of page