top of page

Pentylene Glycol

CAS Number: 5343-92-0

Pentilen Glikol (1,2-Pentandiol ;Pentan-1,2-diol;1,2-Dihidroksipentan,PrzvFree™ PTG), paraben ester içermeyen kozmetik ve kişisel bakım ürünleri için karmaşık bir sistemdir. Biyostatik ve fungistatik bir ajan olarak mükemmel etkinliğe sahip çok işlevli bir ajandır. Tahrişi ve hassasiyeti azaltabilir ve geniş spektrumlu bir antimikrobiyal etkiye sahiptir. Pentylene Glycol PTG, uluslararası düzenlemelere uygundur ve dünya çapında kullanılabilir.

Pentilen Glikol, yaygın olarak kullanılan bir nemlendirici ve cilt bakım maddesi olan petro kaynaklı Pentilen Glikol'ün benzersiz yenilenebilir alternatifidir. Bileşen, cilt bakımı, saç bakımı, makyaj ve banyo malzemeleri için geleneksel koruyuculara bir alternatif olarak mayalara, küflere ve bakterilere karşı etkinliğini daha da kanıtlamıştır. Aynı zamanda geleneksel veya alternatif koruyucular için güçlendirici görevi görür. Bu bileşen EcoCert, COSMOS ve Natrue sertifikalarına sahiptir ve USDA Sertifikalı Biyobazlı bir Üründür.

Pentilen Glikol'ün benzersiz çok işlevliliği artık sürdürülebilir, çevreye duyarlı ve ECOCERT-/COSMOS onaylı bir üründe mevcuttur: Pentilen Glikol, gıda üretiminden elde edilen yenilenebilir bitkisel yan ürünlerden (mısır koçanı, şeker kamışı küspesi) başlanarak yapılır. Pentylene Glycol'ün performansını, sosyal sorumluluk ve çevre korumaya daha fazla önem vererek birleştirir.

Pentylene Glycol, yeşil kozmetiklerin desteklenmesi ve geliştirilmesi için benzersiz bir seçeneği temsil eder. Aynı zamanda, daha önce petrol bazlı bir içeriğin, doğadan türetilmiş bir versiyonla değiştirilmesine de olanak sağlar.

Pentilen Glikol 'doğal' kozmetik ürünler için uygundur.

performanslar:

Pentylene Glycol genel olarak hoş, yapışkan olmayan ve yağlı olmayan bir cilt hissi sağlar.

Pentylene Glycol, Gliserin ile karşılaştırılabilir uzun süreli etkiye sahip bir cilt nemlendiricisidir.

Pentylene Glycol, lipofilik bileşenlerin sulu çözeltilerde çözünmesine ve dengelenmesine yardımcı olabilir.

Pentylene Glycol, mayalara, küflere ve bakterilere karşı geniş spektrumlu bir antimikrobiyal aktivite gösterir. Dirençten etkilenmesi muhtemel olmayan bir etki mekanizması olan mikrobiyal hücre zarlarının bütünlüğünü bozar. Pentylene Glycol'ün iyonik olmayan bir bileşen olması nedeniyle anti-mikrobiyal etkisi büyük ölçüde pH'tan bağımsızdır.

Pentylene Glycol, bağımsız bir antimikrobiyal koruma maddesi olarak işlev görebilir. Ek olarak, koruma etkilerini artırmak için diğer klasik veya klasik olmayan antimikrobiyal ajanlarla kolayca birleştirilebilir.

fonksiyonlar:

yumuşatıcı

cilt nemlendirici

Çözündürücü

Antimikrobiyal koruma maddesi

Uygulamalar:

Cilt bakımı

Saç Bakımı

Makyaj yapmak

Parfüm ve Tuvalet Malzemeleri

Önerilen kullanım seviyesi %0,5 ila 5,0

Pentilen Glikol, yeni nesil sürdürülebilir pentilen glikol'ü temsil eder. %100 biyo-bazlı karbon ve COSMOS onaylı Pentylene Glycol, etik ve sorumlu bir şekilde tedarik edilen şeker kamışından türetilen bir yan ürün olan küspeden patentli bir işlemle yapılır. Klasikten yeşil formülasyonlara, hafiften zengin dokulara kadar Pentylene Glycol green, aktif bileşenlerin performansını artıran, cildi nemlendiren, formüllerin duyusal profilini iyileştiren ve ürün korumasını artıran ideal çok işlevli bir bileşendir.

Pentilen Glikol. Symrise'den Hydrolite® 5 mükemmel bir cilt nemlendirici görevi görür. Berrak, renksiz, kokusuz, suda ve kozmetik esterlerde çözünen sıvıdır. Daha iyi stabilite elde etmek için emülsiyon parçacık boyutunu azaltır ve formülasyon estetiğini geliştirir. Koruyucularla sinerjik olarak çalışır ve kozmetik aktiflerin biyoyararlanımını artırır. Mükemmel güvenlik profiline sahiptir. Hydrolite® 5, birçok saç bakımı avantajı sunar ve güneş kremi formüllerinin su geçirmezliğini artırır.

Çok işlevli bir kozmetik bileşendir. Karakteristik kokuya sahip berrak, renksiz bir sıvıdır.

INCI: Pentilen Glikol

Özellikleri: HYDROLITE 5 kozmetik bir üründe çok işlevlidir, çünkü: - Nem oranını %10 artırarak cildin su tutma yeteneğini geliştirir (%3, 13 gönüllüye bir uygulama - el jeli, 1, 2, 3'ten sonra sayın ve 4 saat) - Antimikrobiyal özelliklere sahiptir - Solvent görevi görür - Emülsiyonların dokusunu iyileştirir ve içlerindeki yağ damlacıklarının boyutunu azaltarak onları stabilize eder. pH'ı 3.0-12.0 arasında olan kozmetik ürünlerde stabildir.

Kullanım- Uygulamalar Kullanım Yüzdesi %3-5.

Kapalı, ışıktan korunan bir kapta, serin ve kuru bir yerde saklandığında stabil kalır.

Yukarıdaki bilgiler kozmetik ürünlerin üretimi için bir teşvik niteliğinde değildir.

0212 924 18 58

bottom of page