top of page

Hydrocerol

Cas Number:

HYDROCEROL® , kimyasal bir köpürme masterbatch ve çekirdekleştirici ajandır. Tüketim malları ve otomotiv bileşenleri için tasarlanmıştır. Ambalajdaki plastik içeriğini %10 oranında azaltmaya yardımcı olur. Geri dönüştürülebilirliği artırarak, yeniden kullanılabilirliği teşvik ederek, kompostlanabilir ve biyo-bazlı polimerlerin kabulünü artırarak daha sürdürülebilir kaplar geliştirir. Sertlik veya mekanik özelliklerden ödün vermeden parça ağırlığını azaltır. Estetik çekiciliği korurken üretkenliği artırır. Ayrıca çevrim süresini, eğrilme ve çökme izlerini azaltır. Gelişmiş eriyik akışı ve boyutsal kararlılık sunar.


HYDROCEROL® yapısal köpük kalıplama ile iç kısımda hücresel ve daha dayanıklı (20-100 µm çap) bir köpük yapısı oluşturur. Ayrıca ev aletleri, iç ve dış mekan mobilyaları, hijyen ve bebek ürünleri, spor/ eğlence/bahçe işleri, oyuncaklar, endüstriyel, inşaat ve ulaşımda da uygulanabilir. Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmaya ve maliyetleri düşürmeye çalışan üreticileri ve marka sahipleri, Masterbatch'lerinden en yeni HYDROCEROL kimyasal köpürtücü maddelere (CFA) yoğun ilgi gösteriyor. Daha ince ve daha dayanıklı köpük hücre yapıları, mekanik özelliklerde önemli bir kayıp olmadan reçine kullanımını kesmeyi ve parça ağırlığını azaltmayı mümkün kılar.


HYDROCEROL kimyasal köpürtücü katkı masterbatchleri, ambalaj üreticilerinin geri dönüştürülebilirliği artırarak, yeniden kullanılabilirliği teşvik ederek, kompostlanabilir ve biyolojik bazlı polimerlerin kabulünü artırarak ve genel plastik içeriğini azaltarak daha sürdürülebilir kaplar geliştirmelerine yardımcı olmak için bir Clariant girişiminde kritik bir rol oynamaktadır.


İşleme sırasında plastiklere eklenen HYDROCEROL kimyasal köpürtücü maddeler, reçine kalıba girerken veya ekstrüzyon kalıbından çıkarken basınç düştüğünde polimer matrisinde kabarcıklar oluşturmak üzere ayrışır. Gaz polimerin yerini aldığından, bir şişe yapmak için daha az plastik gerekir. Tek katmanlı ve birlikte ekstrüde edilmiş şişelerde ve tabakalarda %10 veya daha fazla malzeme kullanımında azalma rapor edilmiştir. Aynı zamanda, CFA reçineyi işleme makinesinde plastikleştirir, bu nedenle eritmek için daha az ısı eklenmesi gerekir (enerji tasarrufu); soğutma sırasında daha az ısının çıkarılması gerekir, bu nedenle döngü süreleri de genellikle %10 ila %15 oranında azalır.


HYDROCEROL masterbatchleri ​​mini peletler şeklinde mevcuttur. Standart peletlerin yarısından daha küçük olan mini peletler, düşük dozajlarda daha homojen ve daha ince bir köpük yapısı elde etmeyi mümkün kılar. Bu, katkı maddesinin daha doğru bir şekilde seyreltilmesine ve dolayısıyla şişe başına daha sabit bir ağırlığa izin verir.


HYDROCEROL® masterbatch ve toz formunda kimyasal köpürtücü ve çekirdekleştirici ajanlar.


HYDROCEROL® konsantreleri, ürünlerde ağırlığı azaltmak, performansı artırmak ve maliyetleri optimize etmek için dünya çapında belirtilmektedir.


HYDROCEROL® masterbatch'ler ayrıca özel yüzey efektleri, sertlik sağlar ve daha işlevsel karmaşık parçaların tasarlanmasına olanak tanır. yenilikçi ve son teknoloji bir teknoloji sunar; Hydrocerol ® otomotiv endüstrisine değer katacak kimyasal köpürtücü ajanlar. ürün yelpazesi ve farklı uygulamalar hakkındaki teknik yetenekler ve bilgi, Hydrocerol ®'ün olağanüstü performans sunmasını sağlar. Hydrocerol® serisi endotermik köpürtücü maddeler, sayısız faydaları nedeniyle, köpüklü otomotiv plastik parçaları söz konusu olduğunda tercih edilir.


Özel aktif bileşenleri, ince hücreli köpük yapıları, mükemmel mekanik özellikler sağlar ve çevre dostudur. İyileştirilmiş işleme özelliklerinden kaynaklanan tasarruflar daha da etkileyicidir.


İşlem döngüleri daha kısadır, bu da artan makine ve işgücü verimliliği anlamına gelir. müşterilerinin ihtiyaçlarını rekabetçi ve yenilikçi çözümlerle karşılayarak katma değer yaratır.


Hydrocerol ® bu yaklaşıma iyi bir örnektir. Müşteriler için birçok faydası olan son teknoloji ürünü bir teknoloji ürünüdür ve sürdürülebilirlik odağı ile uyumludur.Otomotiv uygulamaları için Hydrocerol ®, sürdürülebilirlik mükemmelliği nedeniyle EcoTain etiketi ile ödüllendirildi.0212 924 18 58

bottom of page