top of page

HIDROLIZE KERATIN

Cas Number: 69430-36-0

Hidrolize keratin, esasen, saç kütikülüne nüfuz etmesine izin verecek şekilde parçalanan kimyasal bir süreçten geçen büyük bir protein molekülüdür. En popüler olarak yün proteini, ipek proteini veya vegan buğday proteininden elde edilir. HİDROLİZE KERATİN


Bileşen türü: Güçlendirici

Başlıca faydaları: Kırılmayı azaltır, hasarı en aza indirir ve esnekliği ve parlaklığı artırır1

Kimler kullanmalı: Kıvırcık, kıvırcık ve kuru/hasarlı saçlar

Ne sıklıkla kullanabilirsiniz: Her altı ila sekiz haftada bir

Şunlarla iyi çalışır: Ortalama şampuanınız ve saç kreminiz

Şunlarla birlikte kullanmayın: Aşırı protein yüklenmesi olasılığı olduğundan keratin içeren ürünler. Güçlendirir ve korur: Hidrolize keratin saç üzerinde topikal olarak kullanıldığında, kütikül, korteks ve medulla olarak bilinen üç tabakası da dahil olmak üzere saç şaftındaki küçük boşlukları doldurmaya yardımcı olur. Bu mikroskobik boşlukları parçalanmış proteinle doldurmak saçın yapısını güçlendirmeye yardımcı olur ve böylece genel elastikiyetini artırır.

Hasarı azaltır: Hidrolize keratin güneşe maruz kalmanın, ısıyla şekillendirmenin, kimyasal işlemlerin ve özellikle karışık bukleler gibi saçları taramanın zararlı etkilerini en aza indirir.2


Kıvrılmayla savaşır: Araştırmalar, hidrolize keratinin saçın dokusunu iyileştirdiğini ve böylece daha pürüzsüz görünmesini ve hissettirdiğini göstermektedir.1 Başka bir deyişle, bu bir elektriklenmeyle mücadele makinesidir.

Saçı yumuşatır: Hidrolize keratin kullanan kimyasal işlemlerden sonra saçlar daha yumuşak ve canlı hissedilir.

Nemlendirir: Fishman'a göre, hidrolize keratin "saçın içine nem çeken bir nemlendirici görevi görür."

Yoğunluğu artırır: Kaybedilen proteini yerine koyarak ve her bir telin çapını artırarak saçın doğal koruyucu tabakasını içeriden yeniden oluşturmaya yardımcı olur, bu da saça daha dolgun bir görünüm kazandırır. Hidrolize keratin çoğu saç tipi için faydalıdır, ancak kıvırcık, kıvırcık, kuru veya hasarlı saçları olan insanlar için daha fazla faydası olacaktır. Chambers-Harris, "Renk tedavileri, kimyasal gevşeticiler veya güneş hasarı gibi kimyasal işlemlerden zayıflamış yüksek gözenekli saç tipleri, keratin tedavilerinden faydalanır" diyor. "Hidrolize keratin, zayıf olan saç tellerindeki boşlukları dolduracaktır." Bununla birlikte, güçlü bir bileşendir, bu nedenle nemlendirici bir derin saç kremi kadar sık ​​uygulanmamalıdır.Aslında, aşırı protein tüketmek yarardan çok zarara neden olabilir ve istediğinizin tam tersi sonuçlar doğurabilir. Proteinle aşırı yüklenen saçlar, çok fazla güçlendiği için gerildiğinde genellikle kırılgan hisseder ve kırılır; tıpkı kuru makarnaya olduğu gibi. Aşırı protein yükünü tersine çevirmek için saçınıza nemi geri getirmeniz gerekir. Bu kesinlikle bir protein-nem dengeleme eylemidir.Pek çok üründe hidrolize keratin ve diğer proteinler kullanıldığından, saçınızda zaten söz konusu bileşenlerin birikmesi kolay olabilir. Aşırı protein kullanımını önlemek için ürün etiketlerini mutlaka okuyun.


Saç İçin Hidrolize Keratin Nasıl Kullanılır?

Hidrolize keratin tipik olarak mağazadan satın alınan protein tedavilerinde bulunur veya biraz DIY eylemine hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, kendiniz de bir tedavi hazırlayabilirsiniz. Adil bir uyarı olsa da, DIY rotası biraz karmaşık olabilir; ancak bunun iyi tarafı, mükemmel ısmarlama saç kokteyli için hidrolize keratininizle ne tür bir ürünü birleştirmek istediğinizi kontrol edebilmenizdir.

0212 924 18 58

bottom of page