top of page

Glycofilm 1 5 P Biosaccharide Gum-4

Cas Number: 283602-75-5 / 905593-86-4

Biyosakkarit Sakız-4. Glycofilm® 1.5P, film oluşturucu ve kirlilik önleyici madde olarak kullanılır. Karbon partikülleri, partikül madde ve ağır metaller, UV ve ev kimyasalları olmak üzere atmosferik 3 tür kirlilik stresine bariyer oluşturan matris oluşturucu bir özelliğe sahiptir. Oksidatif stres, iltihaplanma, hücresel ve mitokondriyal toksisite gibi cilt dışı ve hücre içi kaynaklı hasarları sınırlar. Oksidatif kirlilik ile saç lifinin değişmesini önler. Koruyucu olarak %1,5 fenoksietanol içerir. Glycofilm® 1.5P günlük cilt ve saç bakım ürünlerinde, güneş bakımında, yaşlanmayı önleyici ve kirlilik önleyici formülasyonlarda kullanıma uygundur. Glycofilm 1.5P®, bitkisel sorbitol ve otolitik maya ekstraktından bakteri fermentasyonu ile elde edilen, dallara ayrılan desasetillenmiş bir yapıya sahip bir anyonik polisakkarittir. Koruma ve zevk arasında, bu ürün, kişinin cildiyle yeni bir ilişki kurması için ikinci bir cilt etkileşimli koruyucu matris olarak kullanılır. Cildi çevreleyen ortamdan korumak için tıkayıcı olmayan, şeffaf ve doğal bir vücut/yüz siperidir. TANIM:

Cilt ve saç yüzeyinde bir film oluşturmak üzere oluşturulan Glycofilm®/Pollustop®, biyoteknoloji ile elde edilen, yüksek moleküler ağırlıklı bir anyonik polisakkarittir.


Biyosakkarit Sakız-4. Glycofilm® 1.5P, film oluşturucu ve kirlilik önleyici madde olarak kullanılır. HAREKET MEKANİZMASI:

Matris oluşturma özelliği sayesinde Glycofilm®/Pollustop®, 3 tip kirlilik stresine karşı bariyer oluşturur:

- Atmosferik (karbon partikülleri, partikül madde ve ağır metaller)

- UV

- Evsel (kimyasallar)

ve böylece cilt dışı ve hücre içi kaynaklı hasarları (oksidatif stres, iltihaplanma, hücresel ve mitokondriyal toksisite, vb.) sınırlandırır, aynı zamanda oksidatif kirlilik ile saç lifinin değişmesini önler. Glycofilm® 1.5P


Glycofilm® 1.5P UYGULAMALAR:

Günlük koruyucu cilt ve saç bakımı

Kirlenme karşıtı

Yaşlanma karşıtı

Güneş kremi

Kalıntı film / "kalkan" etkisi ile formülasyon


Glycofilm® 1.5P EK BİLGİLER:

INCI/CTFA adı:

- Glycofilm® 1.5P: Biosaccharide gum-4

- Pollustop®: Biosaccharide gum-4 (ve) 1,2-heksandiol

Koruyucu sistem:

- Glycofilm® 1.5P: %1,5 feno ksietanol

- Pollustop®: koruyucu içermez

Kullanım dozu: %1 ila %5

Düzenleyici durum: koşullara bağlı olarak AB, ABD, Çin (IECIC 2015, IECSC), Japonya, Avustralya ve Kanada'da kullanım için yetkilendirilmiştir.

0212 924 18 58

bottom of page