top of page

Sodyum Askorbil Fosfat SAP

Sodium Ascorbyl Phosphate

CAS No:

Sodyum askorbil fosfat (SAP), turunçgiller, guava, brokoli, dolmalık biber ve daha fazlası gibi gıdalarda bulunan temel bir besin maddesi olan C vitamininin bir türevidir.

Sodyum askorbil fosfat (SAP), turunçgiller, guava, brokoli, dolmalık biber ve daha fazlası gibi gıdalarda bulunan temel bir besin maddesi olan C vitamininin bir türevidir. Sağlıklı bir bağışıklık sistemi için önemlidir, bir antioksidan işlevi görür ve topikal olarak uygulandığında çok besleyicidir. SODYUM ASKORBİL FOSFAT

İÇERİK TÜRÜ: Antioksidan

BAŞLICA FAYDALARI: Cilde zarar veren serbest radikalleri nötralize eder, kolajen üretimini artırır, cilt tonunu eşitler, antimikrobiyal faydaları vardır.

KİMLER KULLANMALIDIR: Genel olarak, bu, diğer C vitamini formlarından daha az etkili olduğu için, bazı insanlar hafif tahriş yaşayabilse de, genellikle tüm cilt tipleri için güvenlidir.

NE KADAR SIKLIKLA KULLANABİLİRSİNİZ: Günde bir ila iki kez, her ne kadar haftada sadece birkaç kez kullanmaya başlamak ve cildinizin tolere edebilmesini sağlamak için sıklığı kademeli olarak artırmak her zaman iyi bir fikir olsa da, Farber'a tavsiyede bulunur.

İLE İYİ ÇALIŞIR: Diğer antioksidanlar, özellikle E vitamini ve ferulik asit ve ayrıca hyaluronik asit gibi nemlendirici bileşenler.

İLE KULLANMAYIN: Benzoil peroksit C vitaminini oksitleyebilir ve retinoller en iyi şekilde farklı bir pH'ta çalışır. Bunların ikisi de rejiminizin bir parçasıysa, bunları günün farklı saatlerinde kullanın.

bottom of page