top of page

PROTANAL LF 240 D 120 M 200M L Sodyum aljinat
10 60 LF 10 60 LS

PROTANAL

CAS No:

Aljinatlar, sürdürülebilir şekilde hasat edilen deniz yosunlarından elde edilen doğal hidrokolloidlerdir. Kimyasal olarak, aljinatlar, mannuronik ve guluronik asit tuzlarından oluşan yapı taşlarına sahip polisakkaritlerden oluşturulur.

Aljinatlar, sürdürülebilir şekilde hasat edilen deniz yosunlarından elde edilen doğal hidrokolloidlerdir. Kimyasal olarak, aljinatlar, mannuronik ve guluronik asit tuzlarından oluşan yapı taşlarına sahip polisakkaritlerden oluşturulur. Bu blokların oranı, dağılımı ve uzunluğu, aljinat moleküllerinin kimyasal ve fiziksel özelliklerini belirler.

Aljinat ilaç dağıtımı, çoklu farmasötik ve nutrasötik uygulamalarda üstün performans için deniz yosununun benzersiz özelliklerinden yararlanır; çözeltilerde viskozite sağlarlar ve hatta kalsiyum iyonlarının varlığında üç boyutlu bir jel oluştururlar. Bu benzersiz işlevsellik, kontrollü salımlı dozaj formları, enterik kaplamalar, mikro kapsülleme ve çözeltiler ve süspansiyonlarda stabilizasyon gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Aljinatlar ayrıca bazı anti-reflü ürünlerinde aktif olarak işlev görür.


Onlarca yıllık deneyim sayesinde güvenilirlik
Verimi en üst düzeye çıkarmak ve partiden partiye tutarlılığı sağlamak için deniz yosunu hasadı konusunda yılların deneyimine sahibiz. Aljinatlarımız, güçlü deniz yosunu büyümesine izin vermek için sürdürülebilir teknikler kullanılarak Norveç kıyılarındaki kahverengi deniz yosunlarından hasat edilir.

Doğal olarak türetilmiş malzemeleri kontrol etme konusundaki uzmanlığımızı kullanarak, uygulamalarınız için size tutarlı performans sağlayabiliriz:

Soğuk / sıcak suda çözünürlük
Viskozite ve jelleşme (çok çeşitli viskoziteler ve jel güçleri mevcuttur)
Ca kaynağı ile jelleşme (ısıl işleme, yani soğuk jelleştirmeye gerek yoktur)
reoloji modifikasyonu
askıya alma maddesi
Su bağlama, yüksek su tutma verimliliği
Film biçimlendirmek
Düşük konsantrasyonlarda güçlü

bottom of page