top of page

Procapil

Procapil

CAS No:

Yaşlılar, yaşlılık döneminde doğal olarak meydana gelen saç dökülmesine kendilerini adapte ederken, gençler her gün yeni saç stillerini denemeyi sevdikleri için kendileri için zor. Peki saç dökülmesi yaşayan gençlerin çıkış yolu nedir? Tedaviler ararlar, çoğunlukla minoksidil ve prokapil adına kimyasal ilaçlar.

Saç Dökülmesi artık sadece yaşlıların değil, gençlerin ve hem erkeklerin hem de kadınların ortak sorunu haline geldi. Yaşlılar, yaşlılık döneminde doğal olarak meydana gelen saç dökülmesine kendilerini adapte ederken, gençler her gün yeni saç stillerini denemeyi sevdikleri için kendileri için zor. Peki saç dökülmesi yaşayan gençlerin çıkış yolu nedir? Tedaviler ararlar, çoğunlukla minoksidil ve prokapil adına kimyasal ilaçlar. Bu ikisi saç büyümesi için en sık kullanılan ilaçlardır. Ama bunlar nedir ve saçınıza nasıl fayda sağlarlar? Procapil ve minoxidil arasında kimin bir üst sınırda olduğunu bilmek için Traya, daha hızlı saç büyümesi için hangi tedaviyi seçmeniz gerektiğine dair tüm sorularınızı çözmek için bir kez daha burada. İşte procapil ve minoxidil arasında hızlı bir karşılaştırma.

Minoksidil nedir? Minoxidil, androjenik alopesi veya alopesi areata sırasında reçete edilen topikal bir konumdur. Minoxidil, saç büyüme sürecinde stimülasyon ve daha yavaş bir kellik oranı gösterir. Bu aynı zamanda vazodilatör olarak da bilinir, yani minoksidil ilaç işlemi sırasında kan damarlarının genişlemesine yardımcı olur ve kanın damarlar boyunca akmasına izin verir. Bu, kafa derisinin sağlığını iyileştirir ve saç köklerine uygun beslenmeyi sağlar. Bu topikal losyon genellikle sıvı şeklinde bulunur ve saç derisine uygulanır. Ancak saç dökülmesini tedavi etmek için kendi başınıza köpük veya hap olarak da kullanılabilir. Sakal için minoxidil de popülerdir. Minoxidil'in bazı yan etkileri vardır ve vücudun başka hiçbir yerinde kullanılmamalıdır.

Procapil, saç dökülmesi problemlerini tedavi etmek için finasteridin yerini alan botanik bir losyondur. Bu çözelti, zeytin ağaçlarında bulunan oleanolik asit adlı kimyasal bir bileşik ve narenciye ağaçlarında bulunan apigenin adlı bir flavonoid gibi bazı bileşenlerden yapılır. Bu çözüm, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olan saç köklerinize güç sağlar. Procapil'deki vitamin matrikin ve oleanolik asit bileşeni, dihidrotestosteronun saç kökleriniz üzerindeki etkisini engeller. Hücrelerin çoğalmasını artırarak kan akışını arttırır. Güç, saç köklerinize %12'ye kadar saç büyümesini hızlandırarak sağlar. Procapil'in saçlarınızı güçlü ve sağlıklı göstereceği araştırılmıştır.

Hem procapil hem de minoxidil, daha hızlı saç büyümesi için eşit derecede etkilidir, ancak daha fazlasını bilmeniz için listelenen bazı faydalar ve yan etkiler vardır. Kaydırmaya devam!

Minoxidil'in saç büyümesi için faydaları
FDA onaylı bu topikal saç dökülmesi tedavisi çözümünün bazı faydaları şunlardır: -

bottom of page