top of page

PolyViscol PVP VA64

PolyViscol VA64

CAS No: 25086-89-9

PolyViscol™ VA64, vinilasetat (3:2) ile toz formunda bir vinilpirolidon kopolimeridir.

PolyViscol™ VA64, vinilasetat (3:2) ile toz formunda bir vinilpirolidon kopolimeridir. PolyViscol ™ VA ürünleri, film oluşturucu ajanlar ve saç sabitleyici ajanlar olarak mükemmel seçimlerdir, hidroskopiklikleri seviyelerle orantılı olarak azalır. PolyViscol ™ VA64, köpük ve jellerde, örneğin şekillendirici jellerde, şekillendirici köpüklerde ve özellikle saç spreylerinde kullanılır. PVP / VA 64, N-vinilpirolidon ve vinil asetatın 6:4 lineer rastgele bir kopolimeridir. PVP / VA 64'ün vinil asetat bileşeni, benzer moleküler ağırlığa sahip povidon homopolimerlerine kıyasla hidrofilikliği ve cam geçiş sıcaklığını (Tg) azaltır.

Sonuç olarak, PVP / VA 64, mükemmel yapışkan özelliğini ıslak granülasyonda olduğu kadar kuru granülasyonda ve doğrudan sıkıştırmada genişleten nihai tablet bağlayıcıdır.

Küresel, içi boş parçacık morfolojisi ve yüksek plastisitesi nedeniyle, PVP / VA 64, doğrudan sıkıştırma için bir bağlayıcı olarak son derece iyi performans gösterir.

Ek olarak, daha düşük bir Tg, PVP / VA 64'ü, sıcakta eriyen ekstrüzyon yoluyla katı dispersiyonlar/çözeltiler için ideal bir polimer matrisi yapar, bu da zayıf çözünür ilaç aktif maddelerinin çözünmesini arttırır.

Faydalar:

Doğrudan sıkıştırma, kuru granülasyon, ıslak granülasyon, sıcakta eriyen ekstrüzyon ve film kaplamada kullanıma uygunluk.
İyi akışkanlık
İçi boş parçacık morfolojisi nedeniyle geniş yüzey alanı - parçacık bağlanmasını ve iyi sıkıştırılabilirliği artırır
Sıcak eriyik ekstrüzyon için ideal cam geçiş sıcaklığı (Tg)

bottom of page