top of page

ORGACYL NMP

ORGACYL NMP

CAS No:

ORGACYL NMP dispersiyonu, N-Metil-2-pirolidon (NMP) çözücü içinde NC7000™ ince çok duvarlı karbon nanotüpün (MWCNT) Nanosil dispersiyonudur. Bu ürün, Lityum-iyon elektrot formülasyonları, kaplamalar ve filmler gibi NMP kullanan uygulama sistemlerine karbon nanotüplerin dahil edilmesini kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Nanosil endüstriyel NC7000™ çok duvarlı karbon nanotüp (yıllık 460 metrik ton), Elektronik Paketleme, Otomotiv, Enerji ve Endüstri sektörlerine çok düşük yüklemelerde sağlam faydalar sağlar.

ORGACYL NMP dispersiyonu, N-Metil-2-pirolidon (NMP) çözücü içinde NC7000™ ince çok duvarlı karbon nanotüpün (MWCNT) Nanosil dispersiyonudur. Bu ürün, Lityum-iyon elektrot formülasyonları, kaplamalar ve filmler gibi NMP kullanan uygulama sistemlerine karbon nanotüplerin dahil edilmesini kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Nanosil endüstriyel NC7000™ çok duvarlı karbon nanotüp (yıllık 460 metrik ton), Elektronik Paketleme, Otomotiv, Enerji ve Endüstri sektörlerine çok düşük yüklemelerde sağlam faydalar sağlar. Bunlar elektrostatik deşarj (ESD), elektriksel iletkenlik, iyileştirilmiş geri dönüştürülebilirlik, termal direnç ve kullanımda en iyi maliyettir. Ek olarak, bu performanslar, baz polimerlerin daha yüksek tutulan mekanik özelliklerini üretir. Metallere kıyasla NC7000TM içeren iletken plastiklerin kullanılması, bileşenin ağırlığını azaltır ve tasarımda daha fazla esneklik sağlar.

Şirketin benzersiz ve tescilli üretim süreci, bilgi birikimi ve süreç kontrolüne dayanan Nanocyl, piyasadaki en iyi elektriksel özelliklere sahip karbon nanotüpler sunabilmekte ve bu da aynı elektriksel iletkenlik için gerekli olan önemli ölçüde daha düşük yüklemeye yol açmaktadır (bkz. Şekil 1). NC7000TM içeren iletken plastikler bu nedenle düşük yüklemede yüksek iletkenliğe ulaşmak için nihai çözümdür.

NC7000TM MWCNT tozunun yanı sıra Nanocyl, PlasticylTM İletken Masterbatch serisi altında olağanüstü kullanıma hazır ürünler üretir. Bu, PP veya HDPE gibi emtia polimerlerinden PEEK gibi yüksek performanslı polimerlere ve PC ve PA gibi mühendislik plastiklerine kadar kapsar. PlasticylTM ürünleri, birleştiriciler, enjeksiyon kalıplayıcılar veya son kullanıcılar tarafından kolayca seyreltilir ve entegre edilmesi için ek işlemler gerektirmez.

PlasticylTM ve NC7000TM aşağıdaki endüstriler tarafından kullanılmaktadır:

otomotiv endüstrisinde, mekanik özelliklerin korunmasının, geçirgenliğin, termal direncin (yüksek HDT,...) ve kimyasalların etkisi altında elektriksel iletkenlik kaybının olmamasının kritik önem taşıdığı polimerik parçaların yakıt sistemleri ve elektrostatik boyanması için;
temizlik (iletken partiküllerin yüzeye çıkması) ve çoklu geri dönüşümün başlıca ek özellikler olduğu elektronik ambalajlarda. Bunlar, mükemmel ESD/İletken performansı sağlamak için üstün malzeme elektrik iletkenliği ile birleştirilmiştir;
Bu malzemeler aynı zamanda akış pillerinin ve yakıt hücresi tipi enerji depolama cihazlarının geliştirilmesinde de kullanılmaktadır.

bottom of page