top of page

Magnezyum oksit light E530

Magnezyum oksit light

CAS No: 1309-48-4

Magnezyum Oksit HAFİF, açık renkli plastik ve kauçuk ürünler için dolgu ve güçlendirici ajan, parlatıcı ajan, bağlayıcı ajan, flor ve kloropren kauçuk için hızlandırıcı ve aktivatör olarak kullanılabilir.

Magnezyum Oksit HAFİF, açık renkli plastik ve kauçuk ürünler için dolgu ve güçlendirici ajan, parlatıcı ajan, bağlayıcı ajan, flor ve kloropren kauçuk için hızlandırıcı ve aktivatör olarak kullanılabilir. Hafif magnezyum oksit, cam, boyalar, fenolik plastik ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Magnezyum oksit (MgO), endüstriyel olarak önemli bir yüksek sıcaklık malzemesidir. Yüksek bir yüzey alanına, yüksek sıcaklık kararlılığına ve asit veya alkali reaktifler tarafından kolayca uzaklaştırılmasına sahip olduğundan, karbon nanotüpler için bir katalizör desteği olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.
Başvuru
Magnezyum oksit (MgO), farklı katalizör destekleri üzerinde desteklenen bimetalik Co-Mo katalizörlerinin sentezinde kullanılabilir. Bu katalizörler, tek duvarlı karbon nanotüp (SWCNT) sentezi için kullanıldı.
Gözenekli β-trikalsiyum fosfatın (β-TCP) üretimi sırasında bir faz stabilizatörü olarak kullanılabilir.
Etilen ve etanın sentezi için lityum katkılı magnezyum oksit (Li / MgO) kullanılabilir. (R)-fenil karbonatın hazırlanmasında bir katalizör olarak da kullanılabilir.

bottom of page