top of page

Exolit AP 422

Exolit AP 422

CAS No:

Exolit AP 422, özel bir yöntemle üretilen ince parçacıklı bir amonyum polifosfattır (faz II). Ürün suda büyük ölçüde çözünmez ve organik çözücülerde tamamen çözünmez.

Exolit AP 422, özel bir yöntemle üretilen ince parçacıklı bir amonyum polifosfattır (faz II). Ürün suda büyük ölçüde çözünmez ve organik çözücülerde tamamen çözünmez. Renksizdir, higroskopik değildir ve yanıcı değildir.

Faydalar
Uygun çevre ve sağlık profiline sahip halojensiz alev geciktirici.
Büyük ölçüde azaltılmış suda çözünürlük, sulu süspansiyonda düşük viskozite, çok düşük asit sayısı.
Düşük suda çözünürlüğü sayesinde şişen kaplamalar için "asit verici" olarak özellikle uygundur. Şişen boyalarla kaplanmış çelik yapılar, EN, DIN, BS, ASTM ve diğerlerinde belirtilen yangına dayanıklılık sınıflarının gereksinimlerini karşılayabilir.
Ahşap veya plastik üzerindeki uygulamaları, bu malzemelerin Yapı Malzemesi Sınıf B'ye (DIN EN 13501-1) hak kazanmasını sağlar.
Kağıt ve ahşap ürünler gibi selüloz içeren malzemelerde mükemmel alev geciktirici etki. Sunta ürünleri ile %15-20 Exolit® AP 422 eklenerek DIN EN 13501-1 sınıflandırması sağlanabilir.
%10-15 Exolit AP 422 dozajında ​​yüksek ahşap içerikli (> %50) poliolefin bazlı ahşap plastik kompozitlerde (WPC) mükemmel alev geciktirici etki.
Baz formülasyona %10-20 oranında dahil edildiğinde, yapıştırıcılara ve dolgu macunlarına iyi bir alev geciktirici etki sağlar.
Çeşitli PUR uygulamalarında geleneksel alev geciktiriciler (örn. TCPP) için reaksiyon profilleri ve malzeme özellikleri üzerinde minimum etkiyle etkin halojensiz alternatif.
Elektrik sektöründeki uygulamalar için UL 94-V0 sınıflandırmasının belirtildiği, termoplastikler, özellikle polipropilen için şişen formülasyonlarda önemli bir bileşen. Ancak, PP V-o enjeksiyon kalıplama uygulamaları için Exolit AP 766 hazır şişen formülasyon olarak tavsiye edilir.
Epoksi reçineler ve doymamış polyester reçineler gibi termosetler söz konusu olduğunda, düşük katı içerikli hafif bileşenlerin üretilmesinin önünü açar.
İyi yangın, duman ve toksisite sonuçları elde etmek için nakliye uygulamalarında kullanılabilir.
(Bio) doğal olarak oluşan fosfat ve amonyağa parçalanarak parçalanabilir. Uygulamalar
Şişen kaplamalar Düşük suda çözünürlüğü nedeniyle Exolit AP 422, şişen kaplamalar için "asit verici" olarak özellikle uygundur. Şişen sistemlerin diğer temel bileşenleri arasında bir bağlayıcı, bir karbon donörü (örneğin pentaeritritol) ve bir üfleme maddesi (örneğin melamin) bulunur. Aleve maruz kaldığında, şişen kaplamalar, alttaki malzemeyi sıcaklık artışlarından etkili bir şekilde koruyan karbonlu bir köpük oluşturur. Kaplanmış çelik yapılar şişen boyalarla EN, DIN, BS, ASTM ve diğerlerinde belirtilen yangına dayanıklılık sınıflarının gereksinimlerini karşılayabilir. Exolit AP 422 bazlı şişen kaplamaların ahşap veya plastik üzerine uygulanması, bu malzemelerin Yapı Malzemesi Sınıf B'ye (DIN EN 13501) hak kazanmasını sağlar. -1).Exolit AP 422, %10-20 oranında baz formülasyona dahil edildiğinde yapıştırıcılara ve dolgu macunlarına iyi bir alev geciktirici etki sağlar.

Poliüretan köpükler
Exolit AP 422, pentan ile şişirilmiş sert PIR/PUR köpüklerde TCPP için oldukça uygun bir alternatiftir. DIN 4102'ye göre B2 dereceleri, hedef yoğunluğa bağlı olarak 10-15 php aralığındaki dozajlarla güvenli bir şekilde elde edilebilir.
Sert entegre cilt köpüğünde, örn. E&E uygulamaları için, UL 94 (V0) derecelendirmelerini elde etmek için Exolit AP 422 kullanılabilir. Birçok sıvı katkılı alev geciktiriciden farklı olarak Exolit AP 422, istenmeyen bir plastikleştirici etki göstermez.
Exolit AP 422, esnek polyester bazlı PUR köpüklerde de kullanılabilir. Son derece düşük buhar basıncı ve suda çözünürlüğü sayesinde, düşük emisyonlu köpükler için mükemmel bir alev geciktiricidir, örn. otomotiv veya tüketici uygulamalarında.
Exolit AP 422, en yaygın poliollerde kolayca dağıtılabilir ve standart üretim kurulumlarında dağıtılabilir. Diğer dolgu tipi katkı maddelerine göre önemli ölçüde daha düşük aşındırıcılık gösterir.
Asit sayısı ve çözünürlüğü daha yüksek olan diğer birçok APP sınıfıyla karşılaştırıldığında, Exolit AP 422, amin katalizörleri üzerinde minimum etki gösterir,

Diğer uygulamalar Taşıma uygulamaları için kompozitlerde yangın, duman ve toksisiteyi kontrol etmek için kullanılabilir. Özellikle demiryolu (EN 45545-2) ve havacılık (FAR 25.853) uygulamalarında düşük duman yoğunluğu ve toksisite önemli bir gerekliliktir. Exolit AP 422, kağıt ve ahşap ürünler gibi selüloz içeren malzemelerde mükemmel bir alev geciktirici etkiye sahiptir. Sunta ürünleri ile % 15-20 ilave edilerek DIN EN 13501-1 sınıflandırması sağlanabilir. Exolit AP 422. Exolit AP 422, %10-15 Exolit AP 422 dozajında ​​yüksek ahşap içerikli (> %50) poliolefin esaslı ahşap plastik kompozitlerde (WPC) mükemmel alev geciktirici etki gösterir. Yüksek ısı stabilitesi nedeniyle, Exolit AP 422, elektrik sektöründeki uygulamalar için UL 94-V0 sınıflandırmasının belirtildiği termoplastikler, özellikle polipropilen için şişen formülasyonlarda önemli bir bileşendir. Ancak, PP Vo enjeksiyon kalıplama uygulamaları için Exolit AP 766, hazır şişen formülasyon olarak tavsiye edilir.. Epoksi reçineleri veya doymamış polyester reçineleri bazlı döküm reçineleri ve kompozitler, Exolit AP 422 ile UL 94-V0 sınıflandırmasını elde eder. UL94 ve LOI testlerinde sinerjik etkiler gösterir.

Paketleme ve taşıma
Teslimat formu
Beyaz toz

Ambalajlama
Exolit AP 422, polietilen astarlı 25 kg'lık 4 katlı kağıt torbalarda paketlenmiştir. Standart tedarik birimi, net 1000 kg ağırlığında 40 torba içeren, şrink ambalajlı bir palettir. Exolit AP 422, çeşitli büyük torbalarda, şrink ambalajlı olarak da tedarik edilebilir.

bottom of page