top of page

ESBO 260 Epoxidized Soybean Oil cas no 8013-07-8

ESBO 260

CAS No: 8013-07-8

Epoksitlenmiş soya yağı, ESBO veya ESO, PVC ürünlerinde (polivinil klorür filmler, contalar, Masterbatchler, bileşikler vb.), her türlü gıda ambalaj malzemeleri, tıbbi ürünler, farklı türde ürünlerde kullanılabilen bir plastikleştiricidir.

Epoksitlenmiş soya yağı, ESBO veya ESO, PVC ürünlerinde (polivinil klorür filmler, contalar, Masterbatchler, bileşikler vb.), her türlü gıda ambalaj malzemeleri, tıbbi ürünler, farklı türde ürünlerde kullanılabilen bir plastikleştiricidir. filmler, levha malzemeleri, borular, contalar, buzdolabı sızdırmazlık şeritleri, suni deri, plastik duvar kağıtları, elektrik telleri ve kabloları, diğer plastik ürünler ve gıda ile temas eden uygulamalar için. Epoksitlenmiş soya fasulyesi yağı (ESO/ESBO), özel baskı mürekkebi ve sıvı kompozit stabilizatör olarak da kullanılabilir.

Epoksitlenmiş soya fasulyesi yağı, ESBO, bir epoksidasyon kimyasal reaksiyonu yoluyla soya fasulyesi yağından başlayarak üretilir. Bitkisel yağlar, yüksek sayıda karbon-karbon çift bağları nedeniyle kimyasal manipülasyon için yaygın olarak kullanılmaktadır; epoksidasyon yoluyla, bir çift bağdan daha reaktif bir grup olan bir epoksit grubu, soya fasulyesi yağına eklenir ve onu iyi bir hidroklorik asit temizleyici ve iyi bir plastikleştiriciye dönüştürür.

bottom of page