top of page

DISPERBYK

DISPERBYK

CAS No:

DISPERBYK solvent bazlı ve sulu sistemler için ıslatıcı ve dağıtıcı bir katkı maddesidir. Daha düşük moleküler ağırlıklı bir polikarboksilik asit polimerinin bir alkilolamonyum tuzunun bir çözeltisidir.

DISPERBYK solvent bazlı ve sulu sistemler için ıslatıcı ve dağıtıcı bir katkı maddesidir. Daha düşük moleküler ağırlıklı bir polikarboksilik asit polimerinin bir alkilolamonyum tuzunun bir çözeltisidir. Bu ürün hem sulu hem de solvent bazlı sistemler için uygundur. Beyaz boyanın temeline eklendiğinde renk kabulünü ve renk gelişimini iyileştirir. Solvent bazlı ve sulu kaplamalarda DISPERBYK® sert çökelmeyi önler. Ayrıca, DISPERBYK® pirojenik silikanın etkinliğini artırır. Su içeriği epoksi ve poliüretan sistemlerde sorunlara neden olabilir. DISPERBYK® ürün yelpazesi, birkaç yüksek moleküler ağırlıklı polimerik ıslatıcı ve dağıtıcı katkı maddesi sunar. Örneğin, DISPERBYK®-160 ailesinden (DISPERBYK®-161, DISPERBYK®-163 veya DISPERBYK®-167) solvent bazlı sistemlerde, DISPERBYK®-170 ailesinden veya inorganik pigmentler için özel katkı maddelerinde kullanmak mümkündür. , özellikle titanyum dioksit (DISPERBYK®-110, DISPERBYK®-180). DISPERBYK®-190 ailesinden katkı maddeleri (DISPERBYK®-190, DISPERBYK®-191, DISPERBYK®-194, DISPERBYK®-198) sulu sistemler için ilk tercihlerdir.

Modern Polimerizasyon Yöntemleri (CRP), kopolimerin ince yapısının çok yüksek kontrolünü sağlar ve kontrollü koşullar altında çok çeşitli monomerleri polimerize etmek için kullanılabilir. DISPERBYK®-2010, DISPERBYK®-2015 ve DISPERBYK®-2059 (sulu sistemler için), DISPERBYK®-2025 ve DISPERBYK®-2155 (solvent bazlı sistemler için) ve DISPERBYK®-2009 (solvent için) gibi daha yeni ürünler -serbest matlaştırıcı macun), modern CRP yöntemlerinin bugün sunduğu olanaklardan tam olarak yararlanır.

bottom of page