top of page

Acumer 3100

Acumer 3100

CAS No:

ACUMER 3100 terpolimer üç fonksiyonel grup içerir: güçlü asit (sülfonat), zayıf asit (karboksilat) ve çok çeşitli çalışma koşullarında çoğu partikül için optimum dağılım sağlayan noniyonik

ACUMER 3100 terpolimer üç fonksiyonel grup içerir: güçlü asit (sülfonat), zayıf asit (karboksilat) ve çok çeşitli çalışma koşullarında çoğu partikül için optimum dağılım sağlayan noniyonik:

Karboksilat grupları, partikül yüzeylerine en güçlü şekilde çekilir ve partiküller üzerinde güçlü dağıtıcı emilimine izin verir.
Sülfonat grupları, partikül yüzeyine yalnızca zayıf bir şekilde çekilir ve partiküllerin tüp yüzeylerinde ve düşük akışlı alanlarda yerleşip birikebilen daha büyük partiküller halinde toplanmasını önleyen itme sağlamak için bir miktar artık negatif yük tutar.
İyonik olmayan grupları, parçacıklar arasında sterik itme sağlayarak dağılma özelliğini daha da artırır.
Dispersiyon Performansı

Özellikle hem kurutulmuş hem de hidratlanmış demir oksit, hidroksiapatit ve kalsiyum karbonatı dağıtmak için diğer polimer türlerinden çok daha üstün olan olağanüstü bir dağıtıcıdır. Aynı zamanda fosfat, fosfonatlar ve çinko gibi korozyon önleyiciler için mükemmel bir stabilizatördür.

Uygulamalar

Tüm soğutma suyu programlarında kullanım için dağıtıcı ve stabilizatör
Aşırı yüksek veya düşük Ryznar İndeksleri, yüksek demir konsantrasyonları, sisteme arıtma olarak eklenen yüksek seviyelerde çinko veya fosfat gibi en zorlu soğutma suyu koşullarında mükemmeldir.ACUMER 3100 özellikle gelişmiş tamamen organik programlarda önerilir. Ürün, üstün dağılma özelliği sayesinde mükemmel ısı transferini sürdürecek ve ayrıca, metal yüzeyler üzerinde organik korozyon önleyicilerin film oluşumunu kontrol ederek korozyon önlemeye yardımcı olacaktır.
Kazan çamurunun kontrolü
ACUMER 3100 terpolimer, kazan çamurunun emsalsiz kontrolünü sağladığı için kazan suyu arıtma formülasyonları için tercih edilen üründür. Polimer, blöf sırasında uzaklaştırılmak üzere demirin kalsiyum ve fosfat içeren çamurlarla kolayca taşınmasını mümkün kılar. Üstün demir oksit dağıtıcı, ACUMER 3100, kondensat dönüş hattındaki hidratlı demir oksiti kontrol etmek için özellikle tavsiye edilir.
Termal / Hidrolitik Kararlılık

ACUMER 3100 terpolimer, yüksek sıcaklık, basınç ve pH koşulları altında sulu çözeltide bozulmaya karşı oldukça dirençlidir. Bir güvenlik önlemi olarak ACUMER 3100, 900 psig'den daha yüksek basınçta çalışan kazanlar için önerilmez.

ACUMER 3100 hidrolize de çok dayanıklıdır. Ürün, ortam sıcaklığında pH 13,5'te 6 ay saklandıktan sonra performans kabiliyetini kaybetmez. Kireçlenme önleyici / korozyon önleyici su arıtma formülasyonları için fosfatlar ve çinko stabilizatörü. Ayrıca akrilik polimerlerin başarısız olduğu çözünebilir demir varlığında mükemmel verimlilik gösterir. Demir oksitler için mükemmel dağıtıcı. # İçme suyu için NSF-60.

Kullanım Alanları:
Endüstriyel su arıtma
Faydalar:
Soğutma devreleri, kazanlar ve RO üniteleri dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için mükemmel kireç önleme.
Özellikler
Bu değerler, spesifikasyonların hazırlanmasında kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

Fiziki ozellikleri
Başvuru
Kazanlar, soğutma suyu, membranlar
Uygulama faydaları
Ölçek kontrolü / engelleme
Kalsiyum Karbonat, Kalsiyum Fosfat / Fosfonat, Demir Oksit Dispersiyonu.

bottom of page