top of page

HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit

Etidronat, HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit diğer bifosfonatlardan farklı olarak kemik kireçlenmesini de önler. Bu nedenle osteoporozla mücadelede alendronat gibi diğer bifosfonatlar tercih edilir. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Kemik erimesini çok fazla etkilemeden kemik erimesini önlemek için etidronat arada bir, örneğin iki haftada bir, 3 ayda bir, sadece kısa bir süre için uygulanmalıdır. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Sürekli olarak, örneğin her gün verildiğinde etidronat, kemik kireçlenmesini tamamen önleyecektir. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Bu etki faydalı olabilir ve etidronat aslında heterotopik kemikleşmeyle savaşmak için bu şekilde kullanılır.HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Ancak uzun vadede sürekli kullanılırsa osteomalaziye neden olur.
HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit
Kimyasal
Ana madde: Korozyon önleyici
HEDP, elektrik enerjisi, kimya sanayi, metalurji, gübre vb. alanlarda, sirkülasyonlu soğuk su sisteminde, petrol sahası ve alçak basınçlı kazanlarda betonda, kireç ve korozyon önleyici olarak geciktirici olarak kullanılmaktadır. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Hafif dokuma sanayiinde HEDP kullanılmaktadır. metal ve ametal için deterjan olarak. Boyama endüstrisinde HEDP, peroksit stabilizatörü ve boya sabitleme maddesi olarak kullanılır; HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Siyanürsüz elektrokaplamada, şelatlama maddesi olarak HEDP kullanılır. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Kireç önleyici olarak 1-10 mg/L, korozyon önleyici olarak 10-50 mg/L ve deterjan olarak 1000-2000 mg/L tercih edilir. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Genellikle HEDP, içinde indirgeyici madde olarak işlev gördüğü polikarboksilik asit (süper akışkanlaştırıcı) ile birlikte kullanılır.HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit
HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit
Şelatlama maddesi ve antioksidan
Etidronik asit bir şelatlama maddesidir ve gri atık suyun bir bileşeni olarak boşaltılabilen ve muhtemelen yeraltı suyu kaynaklarını kirletebilecek kalsiyum, demir veya diğer metal iyonları gibi maddelerin etkilerini bağlamak veya bir dereceye kadar bunlara karşı koymak için eklenebilir. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit . Bir fosfonat olarak, alaşımsız çelik üzerinde korozyon önleyici özelliklere sahiptir.HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Etidronik asit ayrıca yağ asitlerinin asitleşmesini ve oksidasyonunu geciktirir.
HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit
Sert suyun etkilerini önlemek için deterjanlara ve diğer temizlik maddelerine HEDP ve tuzları eklenir. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Peroksitlerin geçiş metalleri tarafından bozulmasını önlemek için peroksit ağartmada da kullanılır.
HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit
Etidronik asit, radikal oluşumunu baskılamak, emülsiyon stabilizatörü ve viskozite kontrolü için kullanıldığı çeşitli kozmetik formülasyonların bir bileşeni olarak listelenmiştir. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Etidronik asit kozmetiklere dahil edilmekle sınırlı kalmamış ve meşru kullanımları olsa da, çoğu kozmetik üründe (özellikle sabunlarda) olduğu gibi, ürünün kullanımdan sonra deriden iyice durulanması tavsiye edilir.
HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit
Etidronik asit de yüzme havuzu kimyasalları arasında yer almaktadır. HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit Çözeltiden metal iyonlarının çıkmasını ve yüzme havuzlarının kenarlarını boyamasını önlemek için leke önleyici olarak kullanılır.HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit

HEDP Hidroksietiliden Difosfonik Asit
bottom of page