top of page

VISCARIN Karagenan

VISCARIN Karagenan

CAS No:

Karagenan, kappa, iota ve lambda türlerini veren kırmızı deniz yosunundan ekstrakte edilen, doğal olarak oluşan, yüksek moleküler ağırlıklı polisakkaritlerin bir ailesidir.

Karagenan, kappa, iota ve lambda türlerini veren kırmızı deniz yosunundan ekstrakte edilen, doğal olarak oluşan, yüksek moleküler ağırlıklı polisakkaritlerin bir ailesidir. Karagenan, birbiriyle yakından ilişkili birkaç kırmızı deniz yosunu türünden elde edilen doğal olarak oluşan bir hidrofilik polisakkarit ailesidir. Bunlar yüksek moleküler ağırlıklı, yüksek oranda sülfatlanmış, galaktoz omurgasına sahip lineer moleküllerdir. Sülfatlanmış ve sülfatlanmamış tekrar eden galaktoz ve 3,6-anhidrogalaktoz birimlerinden oluşurlar.

Ürün yelpazesi, çeşitli kırmızı deniz yosunu türlerinden elde edilen üç temel karagenan türü kappa, iota ve lambda içerir. 3,6-anhidrogalaktoz miktarı ve mevcut ester sülfat gruplarının sayısı ve konumu ile birbirlerinden ayrılırlar.


Doğal hız değiştirici polimerler
Çeşitli formülasyonlarda istenen kontrollü ilaç salımı, koyulaştırma ve stabilize etme özellikleri için spesifik jelleşme elde etmek için farmasötik endüstrisi tarafından çeşitli Gelcarin® karagenan ve Viscarin® karagenan sınıfları kullanılmaktadır. Değiştirilmiş Sürüm
süspansiyonlar
Uygulama olanakları sonsuzdur. Düşündüğünüz uygulama ne olursa olsun başarılı olmanıza yardımcı olmak istiyoruz, bu yüzden daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçin. Uzmanlarımız karşılaştığınız zorlukların üstesinden gelmek için can atıyor.

bottom of page