Sodyum Metasilikat Pentahidrat

Sodyum Metasilikat Pentahidrat

CAS No:

Sodyum metasilikat, sodyum hidroksitin (kostik soda) silikon dioksit (kumun ana bileşeni) ile reaksiyona girmesiyle üretilebilen kimyasal bir maddedir.

Sodyum metasilikat, sodyum hidroksitin (kostik soda) silikon dioksit (kumun ana bileşeni) ile reaksiyona girmesiyle üretilebilen kimyasal bir maddedir. Çok çeşitli endüstrilerde kullanılan ticari sodyum silikat çözeltilerinin ana bileşenidir ve genellikle beyaz, kolayca çözünebilir bir toz olarak görünür. Temizleme özelliklerini geliştirmek için korozyon önleyici madde ve yapıcı olarak bulaşık makinesi tozumuzda kullanıyoruz. Sodyum silikat, gözle veya ciltle teması halinde bilinen bir tahriş edicidir; Bu bileşeni kullanmaya özen gösteriyoruz ve doğrudan temastan kaçınılması gerekiyor.

Diğer isimler: Na2O3Si, Disodyum Silikat, Sodyum Silikon Oksit; Silisik Asit, Disodyum Tuzu SODYUM METASILİKAT PENTAHİDRAT, hızlı çözünme hızı ve geniş kullanım alanı nedeniyle sıklıkla kullanılmaktadır.

SODYUM METASILICATE, deterjanda çok işlevli harika bir bileşendir. Güçlü bir tamponlama maddesidir, bu nedenle pH'daki büyük değişiklikleri önleyebilir. Yüzeyleri korozyona karşı korur, ağartıcı stabilizatörüdür ve kirin yeniden birikmesini önler.

SODYUM METASILIKATE PENTAHYDRATE, tuğla ve harçlar gibi yüksek sıcaklık üretim süreçlerinde bileşenleri korumak için kullanılır.

SODYUM METASILICATE kuru çimentoların prizini hızlandırmak için kullanılabilir. Ayrıca, petrol kuyusu çimentolarında katıların ayrışmasını önleme gibi ek bir faydaya da sahiptir.

SODYUM METASILİKAT PENTAHİDRAT, yer değiştirme özelliklerine sahiptir, bu nedenle genellikle kil bulamaçlarında kullanılır. Kil parçacıklarının yüzeyine adsorpsiyon, birbirlerini itmelerine neden olarak daha pürüzsüz seramikler oluşturur.