top of page

SEASPEN PF Karagenan

SEASPEN PF

CAS No:

Çeşitli nedenlerle, birçok farmasötik formülasyon, uygulamadan önce su ile yeniden oluşturulan bir kuru toz karışımı biçimindedir. Su varlığında zayıf ilaç stabilitesi en yaygın nedendir. Daha iyi bilinen örnekler, bu ilaçların geleneksel ıslak süspansiyonlarının stabilite sorunlarına yol açtığı amoksisilin, eritromisin ve sefalosporin gibi antibiyotiklerdir. Bu antibiyotik süspansiyonlarında, tüm doz rejimi genellikle tek bir şişede paketlenir, eczacı su ilave eder ve ürünü hasta almadan önce dağıtır.

Bu tip dozaj formlarında çeşitli potansiyel problemler ortaya çıkabilir. Dispersiyon noktasında, eczacılar formülasyondaki süspansiyon ajanının bir sonucu olarak sıklıkla topaklanma ve zayıf karışım dispersiyonu ile karşılaşırlar. Dozlama rejimi üzerinde, genellikle 10 ila 21 güne kadar depolama üzerine, yaygın olarak ölçülebilir bir çökelme derecesi gözlemlenir. İyice çalkalama talimatına rağmen, zayıf karıştırma, uygulama sırasında homojen olmayan ilaç seviyelerine yol açabilir.

FMC'nin SeaSpen PF dağılabilir Carrageenan'ı, yeniden yapılandırılmış süspansiyon sistemlerinde yüksek performanslı dağılım ve süspansiyon stabilitesi sunar. Bir ilaç formülasyonunda SeaSpen PF, minimum çalkalama ile kolayca hidratlanır, böylece eczacının süspansiyonu hazırlamasını kolaylaştırır. Hidrasyonun ardından SeaSpen PF, süspansiyonun mükemmel fiziksel stabilitesini sağlamak için yapılandırılmış bir araç sağlar.

SeaSpen PF'nin hidrasyon ve süspansiyon faydaları nedeniyle, daha kabul edilebilir birim doz poşet ürünleri mümkün hale gelir. Örneğin, ürünlerin bir bardak su içinde dağılması, ilacın tüketim sırasında çökmediği hızla oluşan ilaç süspansiyonuna yol açar. Doz başına verilen ilaç miktarının tutarlılığı iyileştirilir. İlacın suda nispeten kısa temas süresi, yutmadan önce çözünen ilaç miktarını en aza indirdiği için tat maskeleme de arttırılabilir. Ek olarak, SeaSpen PF'nin formülasyonda sağladığı doku, tat algısını da olumlu yönde etkileyebilecek gelişmiş duyusal özelliklere yol açabilir.

Bu rapor, SeaSpen PF dağılabilir Karagenan kullanımına yönelik formülasyon yönergelerini sunar ve APAP için tipik bir formülasyonun ana hatlarını verir. Bu formülasyon örneğinin hedefleri, hızlı dağılma (bir dakika içinde) ve hızlı yapılandırılmış araç oluşumunu içermiştir. En az 30 günlük fiziksel stabilite sağlandı.

bottom of page