top of page

SAPP28

SAPP28

CAS No:

Sodyum Asit Pirofosfat (SAPP-28), Sodyum Asit Pirofosfat için mevcut Gıda Kimyasalları Kodeksinin özelliklerine uygun, susuz beyaz bir toz malzemedir.

Sodyum Asit Pirofosfat (SAPP-28), Sodyum Asit Pirofosfat için mevcut Gıda Kimyasalları Kodeksinin özelliklerine uygun, susuz beyaz bir toz malzemedir. Asitleştirici, tamponlama maddesi ve mayalama maddesi olarak kullanılır. 24 - 28'lik bir hamur reaksiyon hızına sahiptir. SAPP-28, hazırlanmış karışımlarda, ticari kabartma tozlarında ve kek çörek karışımlarında yaygın olarak kullanılan çok amaçlı bir fosfattır. - moleküler formülü Na2H2P2O7 olan beyaz kristal bir tozdur. FCC IV ve Kosher sertifikalıdır. 28'lik bir reaksiyon hızına sahiptir ve bir mayalama maddesi, koruyucu, kenetleyici ve tamponlama maddesi olarak işlev görür. Bu ürün genellikle çörek, bisküvi, kabartma tozu, konserve balık ve işlenmiş patateslerde kullanılır. Mayalayıcı asit, sodyum asit pirofosfat (SAPP), kendiliğinden yükselen unun yanı sıra çift etkili kabartma tozunun önemli bir bileşenidir. SAPP aşamalı olarak tepki verir ve yavaş etkisi nedeniyle pişirme uygulamalarında tercih edilir.

Sodyum Asit Pirofosfatın Özellikleri: 1

Kimyasal formül: Na2H2P2O7
Molekül Ağırlığı: 221,94
Beyaz kristal toz veya granüller
Suda çözünebilir
Başlangıçta, bir hamur oluşturmak için nem eklendiğinde, SAPP karbon dioksit gazı üretmek için kabartma tozu (sodyum bikarbonat) ile reaksiyona girer. Aslında, bu ilk iki dakikalık karışım sırasında gazın %22-40'ı salınır. Kalan gaz, %50'nin üzerinde, pişirme işlemi sırasında ısı uygulandığında açığa çıkar.

bottom of page