top of page

PVP PolyViscol K90

PolyViscol K90

CAS No: 9003-39-8

Higroskopik, amorf polivinilpirolidon. Endüstriyel, özel ve görüntüleme kaplamalarında ve boyalarında ve dijital mürekkep püskürtmeli baskıda medya bileşeni olarak kullanılır.

Higroskopik, amorf polivinilpirolidon. Endüstriyel, özel ve görüntüleme kaplamalarında ve boyalarında ve dijital mürekkep püskürtmeli baskıda medya bileşeni olarak kullanılır. Yüksek polarite, dağılma, hidrofilik, yapışma, kohezivite ve yüksek cam geçiş sıcaklığı sunar. Su ve en yaygın organik plastikleştiricilerle plastikleştirilebilir. Su bazlı kaplama sistemlerinde kimyasal çapraz bağlayıcı ile negatif fotorezist teknolojisi kullanılarak CRT imalatında kullanılabilir. K90 olarak da bilinen polivinilpirolidon (PVP), iyi biyo-stabiliteye sahip suda çözünür bir polimerdir. Kimyasal olarak kararlıdır, düşük toksisiteye sahiptir ve biyouyumludur. Bu nedenle kozmetik, doku mühendisliği ve biyomedikal mühendisliği gibi çeşitli uygulamalarda faydalıdır.
PolyViscol ™ K90, toz formunda bir vinilpirolidon (Polivinilpirolidon) homopolimeridir. Saç şekillendirme uygulamaları için en yaygın olarak kullanılan sınıflar K30, K60 ve K90'dır. PolyViscol ™ K90, uygulamalarda yüksek viskozite ve güçlü tutuşun gerekli olduğu en iyi seçimdir. Polivinil pirolidonlar. Film oluşturucu ve koyulaştırıcı görevi görür. Sert, parlak, şeffaf ve şeffaf filmler oluşturur. Şeffaf formülasyon üretir. Daha fazla ayar gücü ve daha güçlü yapışma sunar. Yüksek viskozite ve güçlü tutuşun gerekli olduğu uygulamalar için çok uygundur. Su bazlı formülasyonlar için uygundur. Jel, köpük vb. cilt bakımı, ağız bakımı ve saç şekillendirme uygulamalarında kullanılır.

bottom of page