top of page

Eosin Y

Eosin Y

CAS No:

Eosin Y ayrıca C.I. 45380 veya C.I. Asit Kırmızısı 87, histolojide, özellikle de H&E boyasında en yaygın olarak kullanılan eozin şeklidir.

Eosin Y ayrıca C.I. 45380 veya C.I. Asit Kırmızısı 87, histolojide, özellikle de H&E boyasında en yaygın olarak kullanılan eozin şeklidir. Eosin Y ayrıca Papanicolaou boyasında ve Romanowsky tipi sitolojik boyalarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca organik sentezde bir ışığa duyarlılaştırıcı olarak kullanılır. Eosin Y (C.I. 45380), insan kaynaklı numune materyalinde proteinleri, bağ dokuları, lifleri ve keratini görselleştiren, karşıt boyama olarak sıklıkla kullanılan bir CERTISTAIN® kuru mikroskopi boyasıdır. Kullanıcı gereksinimlerine ve kişisel tercihlere bağlı olarak, yaygın olarak kullanılan sulu veya alkollü Eosin Y boyama solüsyonlarının hazırlanmasında kullanılabilir. Bu boyama solüsyonu çoğunlukla hematoksilen-eozin boyama işleminde (H&E) rutin boyama için kullanılacaktır. H&E boyama işlemi, histolojik materyal için en sık kullanılan boyama yöntemidir. Hematoksilen solüsyonu nedeniyle, çekirdekler mavi ila koyu mor renkte görünecek ve Eosin Y solüsyonu sitoplazmayı ve hücreler arası maddeleri kırmızı-turuncu boyayacaktır.
Eosin Y boyası Certistain® boya portföyüne ait olduğundan, piyasaya sürülmeden önce (CE işaretli ve IVD ürünü) katı spesifikasyonlara göre kimyasal olarak analiz edilir ve güvenilir boyama sonuçları ile yüksek boyama kalitesi garanti edilir. Daha fazla ayrıntı için lütfen kullanım talimatlarına (IFU) bakın. Kullanım Talimatları bu web sayfasından indirilebilir.

bottom of page