top of page

Benzil Alkol CAS No 100-51-6

Benzil Alkol

CAS No: 100-51-6

Benzenmetanol veya fenilkarbinol olarak da bilinen benzil alkol, ürünlere koku eklemek için kullanılan aromatik bir alkoldür. Benzil alkol birçok meyvede doğal olarak bulunur ve ekstrakte edildiğinde ve ürünlere eklendiğinde tatlı bir aroma sağlar.

Benzenmetanol veya fenilkarbinol olarak da bilinen benzil alkol, ürünlere koku eklemek için kullanılan aromatik bir alkoldür. Benzil alkol birçok meyvede doğal olarak bulunur ve ekstrakte edildiğinde ve ürünlere eklendiğinde tatlı bir aroma sağlar. Benzil Alkol Diğer alkoller gibi benzil alkol de diğer bileşenler için bir çözücü ve bazı durumlarda koruyucu olarak işlev görür. Benzil Alkol
Koruyucu olarak kullanıldığında parabenlerin yerini alabilir ve bu nedenle formülasyonda tercih edilir. Benzil alkol, üründeki bu bileşenin düşük konsantrasyonu ve hafif antioksidan özellikleri nedeniyle çoğu cilt tipi için genellikle güvenli bir uçucu alkol olarak kabul edilir. Hassas bir cildiniz varsa yine de alkolsüz ve kokusuz ürünler tercih ederek bu üründen uzak durmanız önerilir.

bottom of page